Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

„Hej kolęda, kolęda” - spektakl teatralny

Lęborskie Centrum Kultury “Fregata” zaprasza na przedstawienie teatralne dla najmłodszych widzów. Spektakl pod tytułem “Hej kolęda, kolęda” w wykonaniu Teatru Władca Lalek odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia 2022, w sali Kina “Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Początek o godzinie 12:00. Bilety w cenie 15 złotych dostępne są w kasie kina oraz za pośrednictwem strony internetowej www.lck-fregata.pl.

Opis:
„Hej kolęda, kolęda…” to spektakl teatralny przygotowany na okoliczność Świąt Bożego Narodzenia. Świąt, które znacznie częściej kojarzą nam się z Wielkim Kiermaszem Świątecznych Podarków, natomiast coraz rzadziej przypominają o Narodzinach Dzieciątka Jezus . 
A przecież ów stan może ulec zmianie, dzięki umiejętnemu nawiązywaniu do tradycji, z których bodaj najpiękniejszym był zwyczaj kolędowania z „jasełkami”. Dzisiaj, po tym starym i niesłusznie zapomnianym obyczaju, ostało się zaledwie kilka oryginalnych tekstów dramatycznych i organizowany rokrocznie w Krakowie przegląd miniaturowych szopek.
Może zatem nastała najwyższa pora, aby przypomnieć najmłodszym pokoleniom ISTOTĘ owych ŚWIĄT! Z takim właśnie zamiarem przygotowaliśmy spektakl pt. „Hej kolęda, kolęda…”, w którym odwołując się do wielowiekowych tradycji inscenizacyjnych, równocześnie spróbowaliśmy je przełamać, by w ten sposób przybliżyć współczesnemu widzowi nieco już „archaiczne” widowisko. 

Reżyseria:
Urszula Szydlik-Zielonka
Scenografia:
Przemysław Laskowski
Opracowanie muzyczne:
Przemysław Osiński

Udział biorą:
Urszula Szydlik-Zielonka
Maria Pardo
Przemysław Laskowski

Grafika 1: „Hej kolęda, kolęda” - spektakl teatralny
Grafika 2: „Hej kolęda, kolęda” - spektakl teatralny
Grafika 3: „Hej kolęda, kolęda” - spektakl teatralny
Grafika 4: „Hej kolęda, kolęda” - spektakl teatralny

Przejdź do góry strony