Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

“Wstydź się” - spektakl teatralny we “Fregacie”

Data: 02-06-2023

Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" zaprasza na komediodramat pod tytułem "Wstydź się". W piątek, 16 czerwca 2023 roku, o godzinie 19, na scenie Kina "Fregata", publiczność obejrzy sztukę będącą przejmująco aktualną, polską odpowiedzią na "Opowieść podręcznej". Bilety w cenie 90 złotych dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl. Obsada spektaklu: Joanna Brodzik i Beata Kawka.

Spektakl przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia.

Opis spektaklu
Zanik wstydu u kobiet stał się potężnym problemem współczesnego świata. Na prośbę władz stworzono program "NOWA ONA" i powołano tysiące ośrodków, w których za pomocą odpowiednich treningów przywraca się kobiecy wstyd. Do jednego z takich ośrodków trafia Lilith (Beata Kawka). Tam pozna Ewę (Joanna Brodzik), która przebywa na terapii już kilka lat… Dwie bohaterki, dwie kobiety, jak lalki w pastelowych pantofelkach i szerokich spódnicach, konfrontują się ze swoim wstydem. Zamknięte w ślicznym ośrodku pełnym różu, mięty i jasnego błękitu przeżywają swój horror. 

Wstydzisz się?
Wykształcenia, niskich zarobków, pracy poniżej kwalifikacji, wyglądu, domu, partnera, przeszłości? Najczęściej wstydzimy się w trzech obszarach: cielesności, kompetencji, związków międzyludzkich. Temat wstydu dotyczy nas wszystkich. Niezależnie od tożsamości. Wstydzimy się niedoskonałego ciała, wstydzimy się tego, że jesteśmy niewystarczający w domu, niekompetentni w pracy, że nie potrafimy stworzyć prawdziwej relacji, boimy się bliskości, nie potrafimy zaakceptować siebie takimi jakimi jesteśmy naprawdę.
Wstyd potrafi przejąć nad nami kontrolę, pozbawić pewności siebie, sprawić, że czujemy się̨ mali i nic niewarci. Wstyd potrafi nas osłabić. Wstyd może nas zabić… Joanna Brodzik i Beata Kawka w spektaklu WSTYDŹ SIĘ, krok po kroku odkrywają ukryte wstydy swoich bohaterek. Zabiorą Cię w podróż w głąb siebie. Zaproszą do uwolnienia naszych wspólnych wstydów. To Ty zdecydujesz, czy wstyd przestanie Cię osłabiać. I stanie się Twoją siłą. Uwolnisz się!
Spektakl „Wstydź się” to zaproszenie do dialogu, polska odpowiedź na „Opowieść podręcznej” i wydarzenie, które porusza ważny temat, a potem daje szansę wybrzmieć emocjom po spektaklu w rozmowie z aktorkami: Beatą Kawką i Joanną Brodzik.
 

Grafika 1: “Wstydź się” - spektakl teatralny we “Fregacie”
Grafika 2: “Wstydź się” - spektakl teatralny we “Fregacie”
Grafika 3: “Wstydź się” - spektakl teatralny we “Fregacie”
Grafika 4: “Wstydź się” - spektakl teatralny we “Fregacie”

Przejdź do góry strony