Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

Warsztaty dla muzyków w Stacji Kultura

Data: 12-03-2018
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na warsztaty dla zespołów muzycznych. Zajęcia poprowadzi Tomasz Łosowski, członek zespołu Kombi, perkusista, kompozytor i edukator. Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i muzyków z doświadczeniem. Koszt uczestnictwa to 10 złotych od osoby. Zapisy pod numerem telefonu 59 842 01 34 lub przed samymi warsztatami. Liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty odbędą się w sobotę, 24 marca 2018 roku w Stacji Kultura przy ulicy Dworcowej 8. Początek o godzinie 10.
 
Zakres zajęć: organizowanie prób oraz praca na próbach, przygotowanie zespołu do koncertów, praca na scenie i w studiu nagrań, wykaz błędów oraz potrzebnych rad i ćwiczeń w zespołowym graniu, komponowanie utworów, praca w sekcji rytmicznej: bas-bębny oraz przygotowanie materiału DEMO.
Warsztaty poprowadzi Tomasz Łosowski - perkusista, kompozytor, muzyk sesyjny, edukator oraz autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce. Zadebiutował w 1991 roku na jubileuszowym koncercie 15-lecia Kombi. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat współpracował z wieloma artystami polskiej sceny rockowej, popowej i jazzowej. Został uhonorowany tytułem Najlepszego Perkusisty roku 2004 w plebiscycie magazynu Gitara i Bas + Bębny. Obecnie gra w Kombi oraz współtworzy jazzowe projekty: Quartado, Piotr Lemańczyk, Szymon Łukowski, Tomasz Łosowski Jazz Trio, Cezary Paciorek, Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Tomasz Łosowski - "Gdański Jazz Quartet" i Orange Trane. Jest wykładowcą biorącym udział w warsztatach i pokazach perkusyjnych na terenie całego kraju. Współpracuje z magazynem „Perkusista” gdzie cyklicznie ukazują się jego artykuły i warsztaty. Nagrał przeszło 50 płyt (w tym swoje projekty autorskie). W 2014 został uhonorowany nagrodą "Eugeniusza" w kategorii Najlepszy Edukator.
Grafika 1: Warsztaty dla muzyków w Stacji Kultura
Grafika 2: Warsztaty dla muzyków w Stacji Kultura
Grafika 3: Warsztaty dla muzyków w Stacji Kultura
Grafika 4: Warsztaty dla muzyków w Stacji Kultura

Przejdź do góry strony