Polecamy

Spotkanie z Jerzym Górskim

Farm Frites Poland SA i Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zapraszają na spotkanie z Jerzym Górskim. Ten wyjątkowy człowiek, triathlonista, mistrz świata w podwójnym ironmanie, który pokonał wieloletnie uzależnienie od narkotyków, spotka się z publicznością w środę, 3 października 2018 roku, w Kinie „Fregata” w Lęborku. Przed spotkaniem zapraszamy na projekcję filmu „Najlepszy”, który opowiada o życia Jerzego Górskiego. Wstęp jest bezpłatny. Początek o godzinie 16.
 
Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność przyjścia na spotkanie.
 
 
O filmie „Najlepszy”
Głównym bohaterem filmu jest Jerzy Górski, który zachwycił świat, a który u nas do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana trudnym życiem bohatera, w którym narkotyki i alkohol mieszają się z morderczym wysiłkiem raz bólem. W efekcie heroicznej walki Jerzy Górski ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek wprawiając w osłupienie cały świata. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił, druga stała się inspiracją, by zawalczył o swoje życie.
 
Film zdobył podczas festiwalu w Gdańsku Nagrodę Publiczności oraz „Złotego Klakiera” – Nagroda Publiczności dla Najdłużej Oklaskiwanego Filmu.