Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

Spektakle Teatru Tańca Jeszcze Pięć Minut we „Fregacie”

Data: 14-05-2022

Teatr Tańca Jeszcze Pięć Minut wraz z Lęborskim Centrum Kultury Fregata zaprasza na trzy premierowe spektakle. W niedzielę, 5 czerwca 2022 roku, na scenie Lęborskiego Centrum Kultury Fregata będzie możliwość zobaczenia trzech wspaniałych odsłon wszystkich grup działających pod szyldem Teatru Tańca Jeszcze Pięć Minut.

Początek o godzinie 15:00. Bilety na to wydarzenie w cenie 25 złotych (jeden bilet na trzy spektakle) można nabyć w kasie LCK Fregata oraz za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl


OPISY :

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut Junior - "Biegnij, biegnij" - w szarej codzienności zatracamy się bezsensownym biegu po „lepsze jutro”. Każdego dnia gdzieś biegniemy, pędzimy bez tchu, zapominając o tym co ważne. Zaniedbujemy siebie, nasze relacje, wiecznie z kimś konkurujemy, pragniemy coś udowodnić. Ale co i po co? I czy tak naprawdę  nie pragniemy po prostu czasem się zatrzymać i nie tylko spojrzeć, ale w końcu zacząć zauważać? Spektakl "Biegnij, biegnij" do próba zmierzenia się młodych z byciem dorosłym.

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut  2 - "Niedopasowanie" – w świecie harmonii, porządku i pozornie idealnych wzorców, chyba każdy z nas ma czasem ochotę wprowadzić jakiś chaos, wyjść przed szereg, zapomnieć się i chociaż na chwilę zburzyć tę idyllę. "Niedopasowanie" to krótka opowieść o tym jak łatwo się podporządkowujemy powszechnie przyjętym normom, stajemy się klonami, robimy to, co wypada, a co nie zawsze idzie w parze z tym, czego tak naprawdę chcemy. Jednak gdy już uda nam się zakłócić ten porządek, gdy zdecydujemy pójść własną ścieżką, to czy stajemy się czarną owcą w stadzie, błędem systemu? I czy mamy szansę przetrwać żyjąc w ciągłej kontrze? 

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut - "Myśli (nie)wypowiedziane" - Czy opłaca się mieć własne zdanie? Skąd się bierze własne zdanie i czy nie trzeba się przy tym napracować?  Lepiej analizować i myśleć krytycznie, czy podążać za głosem większości? Przecież mówią: „jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak, jak one”. Co nie pozwala mówić tego, co się myśli, a skąd przychodzi prawo do mówienia? Czy są rzeczy o których się nie  mówi? Wokół tych i podobnych pytań koncentruje się spektakl Myśli (nie)wypowiedziane.

Grafika 1: Spektakle Teatru Tańca Jeszcze Pięć Minut we „Fregacie”
Grafika 2: Spektakle Teatru Tańca Jeszcze Pięć Minut we „Fregacie”
Grafika 3: Spektakle Teatru Tańca Jeszcze Pięć Minut we „Fregacie”
Grafika 4: Spektakle Teatru Tańca Jeszcze Pięć Minut we „Fregacie”

Przejdź do góry strony