Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

Spektakl teatralny dla najmłodszych

Data: 22-08-2020

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na spektakl teatralny dla najmłodszych pod tytułem "Cztery mile za piec" w wykonaniu Teatru Władcy Lalek. Przedstawienie odbędzie się w piątek, 4 września 2020 roku w Zakątku Kultura (plac za budynkiem kina przy ulicy Gdańskiej w Lęborku). Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny.


Widzowie zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa. Zajmujemy miejsca wskazane przez organizatora. Obowiązuje dezynfekcja rąk oraz dystans – minimum 1,5 metra pomiędzy widzami. Liczba uczestników jest ograniczona.


Opis spektaklu:
Cztery mile za piec – rewia zabaw dziecięcych. Spektakl interaktywny oparty na motywach poezji ludowej. Wokół motywu przewodniego (poszukiwanie zaginionej lalki) narasta szereg barwnych, krótkich scen. Akcja widowiska oparta jest na schemacie bajki łańcuszkowej, której kolejne ogniwa stanowią epizody czysto zabawowe, pozwalające „wyżyć się ”aktorom i widowni. Cztery mile za piec to również sztuka dydaktyczna, ale w zgoła innym znaczeniu, nie nauka moralna wybija się tu na plan pierwszy, ale wyobraźnia ludyczna dziecka i jego twórcze możliwości, także jako aktora.

Grafika 1: Spektakl teatralny dla najmłodszych
Grafika 2: Spektakl teatralny dla najmłodszych
Grafika 3: Spektakl teatralny dla najmłodszych
Grafika 4: Spektakl teatralny dla najmłodszych

Przejdź do góry strony