Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

Premiera w Teatrze Tańca Jeszcze 5 Minut

Data: 02-06-2023

Teatr Tańca Jeszcze Pięć Minut wraz z Lęborskim Centrum Kultury "Fregata" zaprasza na trzy premierowe spektakle. W niedzielę, 18 czerwca 2023 roku, na scenie Lęborskiego Centrum Kultury będzie możliwość zobaczenia trzech wspaniałych odsłon wszystkich grup działających pod szyldem Teatru Tańca Jeszcze Pięć Minut.

Początek o godzinie 15. Bilety na to wydarzenie w cenie 25 złotych (jeden bilet na trzy spektakle) można nabyć w kasie Kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl.

Dodatkowy spektakl odbędzie się tego samego dnia o godzinie 16:30.

 

OPISY:

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut Junior – „ŚCIANY” - w dziecięcym świecie nie widać podziałów, nie czuć granic, które w dorosłym życiu sobie stawiamy. Dlaczego z upływem lat nabieramy dystansu i stajemy się nieufni? Czy nie powinno być zupełnie odwrotnie? Przecież oswajamy się i uczymy bycia razem z czasem… W dorosłym życiu stawiamy ściany, wytyczamy naszą przestrzeń do życia fizycznie i psychiczne. Dlaczego tak bardzo chcemy być niezależni, odseparowani, skoro tak doskwiera nam samotność?

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut 2 – „SKACZ, A ONI BĘDĄ PATRZEĆ JAK SKACZESZ” - to opowieść o systemie, w którym wielu z nas tkwi. Wykonujemy czynności przypisane nam niczym DNA. Coś trzeba, coś musisz... a inni patrzą. W tej tresurze pojawia się nadzieja, jest ratunek, każdy z nas go ma... to nasza wewnętrzna potrzeba bycia trochę sobą, jak nikt nie patrzy, choć przez chwilę bycia trochę dzikim.  Może nie zauważą?

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut  - „SPRAWY OSOBISTE” - to spektakl, który wprowadza nas po trochu do świata każdej z bohaterek, ukazuje nam z czym każda z nich, a więc i każdy z nas codziennie się zmaga. Ich historie są odzwierciedleniem naszych emocji, rozumiemy je, bo odnajdujemy w nich samych siebie. Ich osobiste, bardzo wewnętrzne, prywatne rozterki wydają się być nam obce, a jednocześnie tak bardzo nam bliskie i dobrze znane. Spektakl ten to opowieść o potrzebach, oczekiwaniach i pragnieniach, które tkwią w nas głęboko i które być może nigdy nie zostaną wypowiedziane na głos.

Grafika 1: Premiera w Teatrze Tańca Jeszcze 5 Minut
Grafika 2: Premiera w Teatrze Tańca Jeszcze 5 Minut
Grafika 3: Premiera w Teatrze Tańca Jeszcze 5 Minut
Grafika 4: Premiera w Teatrze Tańca Jeszcze 5 Minut

Przejdź do góry strony