Polecamy

Ożywiona Staromiejska 2019

Już po raz dwunasty Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" w ramach Lęborskich Dni Jakubowych zaprasza na działania pod hasłem "Ożywiona Staromiejska". Projekt obejmuje trzy dni wydarzeń na lęborskim deptaku z zabawami dla dzieci, koncertami zespołów ludowych i innymi atrakcjami dla wszystkich, którzy w trakcie tych dni będą spacerowali Staromiejską.
 
Spektakl teatralny dla najmłodszych "W 7 dni dookoła bajek" w wykonaniiu Teatru TAK - 20 lipca, sobota, godzina 12:00 (okolice skrzyżowania ulicy Staromiejskiej i Targowej, wstęp wolny).
 
Opis: Rzecz ma się o Smoku Smokowskim, niestrasznym zwierzaku, choć strasznym niejadku, którego rozgniewana mama wysyła w podróż po świecie bajek. W spektaklu wykorzystano fragmenty wierszy Jana Brzechwy: Smok, Leń, Żuk, Kaczka Dziwaczka, Czerwony Kapturek, Katar, Tańcowała igła z nitką.
 
Spektakl teatralny dla najmłodszych "Benio w opałach" w wykonaniu Teatru TAK - 21 lipca, niedziela, godzina 15:30 (okolice skrzyżowania ulicy Staromiejskiej i Targowej, wstęp wolny).
 
Opis: Historia dzieje się wśród tataraków i lilii. Główny bohater Benio - nie do końca zwykła zielona żabka, za sprawą Muchy Sio zaklina swoją przyjaciółkę Larysę, która zaczarowana robi wszystko, o co tylko Benio poprosi. Czy na tym polega przyjaźń? Bohater uczy się cierpliwości i szacunku do przyjaciół i do wszystkich rówieśników. Uświadamia dzieciom, że nie mogą mieć wszystkiego, chociaż czasem pokusa jest naprawdę silna.