Polecamy

Marcowy DKF w Kinie „Fregata”

W marcu w lęborskim Kinie „Fregata” odbędą się dwa seanse w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. We wtorek, 19 marca 2019, o godzinie 19:00 zostanie wyświetlony film pod tytułem „Green Book”, natomiast we wtorek, 26 marca 2019, o godzinie 19:00 - „Faworyta”.

Po seansach zapraszamy wszystkich miłośników ambitnego kina na dyskusję. Wstęp na seanse kosztuje 10 złotych. Bilety można rezerwować i kupować za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl oraz w kasie kina.
 
 
Wtorek, 19.03.2019   
19:00 - Dyskusyjny Klub Filmowy: „Green Book” - Komedia, Dramat/ Irlandia, USA/ 119min
 
Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni. 
 
 
Wtorek, 26.03.2019      KUP BILET
19:00 - Dyskusyjny Klub Filmowy: „Faworyta” - Dramat, Komedia/ Irlandia, USA/ 119min
 
Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.