Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

Latająca Filharmonia - koncert we „Fregacie”

Data: 01-02-2024

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert pod tytułem LATAJĄCA FILHARMONIA w wykonaniu Orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica imienia Wojciecha Kilara pod dyrekcją Aliny Ratkowskiej. W programie tego wyjątkowego spotkania z muzyką znajdą się najpiękniejsze utwory Johanna Straussa i inne przeboje muzyki klasycznej. 


Na koncert zapraszamy w poniedziałek, 26 lutego 2024 roku. Początek o godzinie 19:00. Bilety w cenie 30 złotych dostępne są w kasie LCK Fregata przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku oraz na stronie www.lck-fregata.pl


Orkiestra wystąpi w składzie 22 muzyków. Nie zabraknie żadnego z instrumentów, które występują w dużej orkiestrze symfonicznej: skrzypce, altówki, wiolonczele, kontrabasy, flet, obój, klarnet, fagot, trąbka, waltornie, puzon i perkusja. W zestawie instrumentów perkusyjnych będzie niespodzianka. Partię solową będzie miało zwykłe kowadło, które nadaje Polce Johanna Straussa szczególnego uroku. Na czele orkiestry stanie dyrygent Alina Ratkowska, dyrektor Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara.


Współorganizatorami tego wydarzenia są Powiat Lęborski oraz Miasto Lębork.  Sponsorem strategicznym jest Port Lotniczy Gdańsk imienia Lecha Wałęsy.

Grafika 1: Latająca Filharmonia - koncert we „Fregacie”
Grafika 2: Latająca Filharmonia - koncert we „Fregacie”
Grafika 3: Latająca Filharmonia - koncert we „Fregacie”
Grafika 4: Latająca Filharmonia - koncert we „Fregacie”

Przejdź do góry strony