Polecamy

Komeda Jazz Festiwal w Lęborku

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert w ramach XXIV Komeda Jazz Festiwal. W niedzielę, 21 października 2018 roku, na scenie w Kinie Fregata zostanie zaprezentowany projekt „Leszek Kułakowski – Love Songs”. Razem z zespołem profesora Leszka Kułakowskiego zaśpiewa Joanna Knitter. Początek koncertu o godzinie 18:00. 
 
 
Większość utworów w trakcie koncertu będą stanowić kompozycje Leszka Kułakowskiego, do których teksty napisał znakomity krakowski tekściarz, autor wielu polskich przebojów - Zbigniew Książek. Piosenki stylistycznie oscylują pomiędzy bluesowo-jazzową i funkową stylistyką, ale niektóre brzmią niemal popowo. Koncert dopełnią utwory innych wielkich kompozytorów - Włodzimierza Nahornego, Henryka Warsa czy George'a Gershwina, a połączy je jedno słowo - MIŁOŚĆ.
Leszek Kułakowski - kompozytor, pianista jazzowy, nazywany przez krytykę „wizjonerem jazzu”, teoretyk muzyki, pedagog, profesor zwyczajny klasy kompozycji i twórca akademickiego jazzu w  gdańskiej Akademii Muzycznej.  Kułakowski to artysta o ogromnej wyobraźni muzycznej, kreatywnie eksperymentował  ze swoją muzyką, także  inspirując się Chopinem, folklorem kaszubskim, Trzecim Nurtem, projektami komedowskimi z yassowcami i aranżacjami Komedy na orkiestrę symfoniczną dla Tomasza Stańki. Laureat płyty roku „Eurofonia” w ankiecie Jazz Forum  w 2000r. W dorobku kilkanaście autorskich płyt CD.
 
Joanna Knitter - wokalistka działająca czynnie w kilku stylistykach muzycznych, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Koncertowała na największych festiwalach muzycznych w Polsce i na świecie. Wyróżniona przez Billy'ego Harpera na szczecińskich Zmaganiach Jazzowych. Według czytelników pisma Twój Blues - druga wokalistka bluesowa w Polsce w roku 2014. Wydała, pod różnymi szyldami, 11 albumów, w tym 5 z własnymi tekstami i kompozycjami. Na co dzień związana ze swoim zespołem Joanna Knitter Blues & Folk Connection oraz z Take It Easy Przemka Dyakowskiego. Stale współpracuje z Big Bandem Jana Konopa oraz z Leszkiem Kułakowskim. Od kilku lat związana także z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, z którą nagrała 2 płyty.
 
Bilety na koncert w cenie 20 złotych dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz na stronie www.lck.fregata.pl. Zachęcamy do wcześniejszego nabywania wejściówek.