Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

Kino plenerowe w Lęborku raz jeszcze!

Data: 01-09-2018

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne seanse w ramach letniego kina plenerowego. Pokazy filmów - zarówno dla widzów młodszych, jak i dorosłych - odbędą się tym razem w piątek, 14 września, na Placu Pokoju. Dla pierwszych 150 osób bezpłatne leżaki i krzesła. Cały dochód ze sprzedaży popcornu zasili budowę Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.


Wstęp wolny. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku.   W przypadku niesprzyjającej pogody pokazy zostaną przeniesione na inny termin.

19:15 - seans dla najmłodszych - "Bystry Bill"
Animacja/Australia/USA/ 90 minut
 Bystry Bill to uroczy i pomysłowy miś koala, który marzy o wielkiej przygodzie. Pragnie pójść w ślady swego taty podróżnika, który dawno temu zaginął podczas jednej z wypraw. Mały koala wierzy, że może go odnaleźć. Pewnego dnia porzuca więc swój zielony dom i wyrusza w drogę. Ślady wiodą go hen w odległe i dzikie australijskie ostępy. Podczas podróży Bill zyska grono kolorowych przyjaciół: kangura, dziobaka i zwinną jaszczurkę. Z ich pomocą łatwiej będzie prowadzić poszukiwania ukochanego taty.


20:45 - seans dla widzów dorosłych - "Nice Guys. Równi goście"
Komedia kryminalna/ USA/ 116 minut
Prywatny detektyw Holland March (Ryan Gosling) i gruboskórny mięśniak do wynajęcia Jackson Healy (Russell Crowe) nie pałają do siebie sympatią. Zostają jednak wynajęci do rozwikłania tej samej sprawy zaginionej dziewczyny. Zapewne każdy prowadziłby ją na własną rękę, gdyby obaj nie stali się celem wynajętych morderców. Niechętnie muszą połączyć siły, by rozwiązać sprawę i ocalić życie. Tym bardziej, że wkrótce odkryją, że wdepnęli w większe bagno niż sądzili. Zaginięcie dziewczyny jest jedynie czubkiem góry lodowej w sprawie, której nie tknąłby nikt komu życie miłe. Historia staje się więc coraz bardziej dramatyczna, ale mimo zagrożenia Holland i Jackson skupiają się głównie na dogryzaniu sobie nawzajem.

Grafika 1: Kino plenerowe w Lęborku raz jeszcze!
Grafika 2: Kino plenerowe w Lęborku raz jeszcze!
Grafika 3: Kino plenerowe w Lęborku raz jeszcze!

Przejdź do góry strony