Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

Kin Collective - koncert jazzowy w Stacji Kultura

Data: 09-02-2024

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert zespołu Kin Collective. Grupa współtworzona przez perkusistę młodego pokolenia wywodzącego się z Lęborka, zagra w Stacji Kultura w sobotę, 2 marca 2024 roku. Początek koncertu o godzinie 18:00. Bilety w cenie 25 złotych można kupować za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl oraz w kasie kina „Fregata”

Kin Collective to kolektyw  pomorskich  muzyków, miłośników fusion jazzu i szeroko pojętej muzyki improwizowanej. Grupa zagra utwory znakomitych jazzowych muzyków w ciekawych i nowoczesnych aranżacjach. Usłyszymy między innymi kompozycje Pata Methenego , Allana Holdswortha oraz Chica Corea.

Współzałożycielem Kin Collective jest Janek Wróblewski, muzyk pochodzący z Lęborka. Pierwsze muzyczne kroki stawiał pod skrzydłami Wiesława Karpika, instruktora perkusji w LCK „Fregata”, a  jazzową przygodę kontynuował u Sylwestra Kustusza w Młodzieżowym Domu Kultury. Ukończył szkołę muzyczną w Lęborku w klasie kontrabasu pod kierunkiem Tomasza Denkiewicza. Obecnie współpracuje z wieloma cenionymi muzykami z Pomorza.

Muzycy Kin Collective rozpoczęli wspólne granie od udziału w Junior Jazz Festival, ogólnopolskim konkursie dla młodych muzyków jazzowych. W tym konkursie grupa odniosła sukces dostając się do finałów. Lębork jest kolejnym przystankiem na pierwszej pomorskiej trasie zespołu. Członków zespołu łączy miłość do improwizacji , łączenia stylów  i dzielenia się swoimi muzycznymi inspiracjami z widownią .


Skład zespołu:
Kacper Krężołek - gitara elektryczna
Bartek Bartmański - gitara basowa
Janek Wróblewski - perkusja

Gość specjalny:
Grzegorz Greg Krajewski - saksofon tenorowy

Miejsce koncertu: Stacja Kultura, ul. Dworcowa 8, Lębork

Grafika 1: Kin Collective - koncert jazzowy w Stacji Kultura
Grafika 2: Kin Collective - koncert jazzowy w Stacji Kultura
Grafika 3: Kin Collective - koncert jazzowy w Stacji Kultura
Grafika 4: Kin Collective - koncert jazzowy w Stacji Kultura

Przejdź do góry strony