Polecamy

"Już nie zapomnisz mnie" - koncert Tomasza Stockingera

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert pod tytułem „Już nie zapomnisz mnie” w wykonaniu Tomasza Stockingera, wybitnego polskiego aktora teatralnego i filmowego. Na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne zapraszamy w niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku do Kina „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Początek koncertu o godzinie 18. Bilety w cenie 25 złotych dostępne są w kasie kina. Wejściówki można nabywać również za pośrednictwem strony internetowej www.lck-fregata.pl
 
 
Recital "Już nie zapomnisz mnie", to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego.
Tytuł programu pochodzi od piosenki „Już nie zapomnisz mnie”, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku. Recital jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem i przenosi do magicznego dwudziestolecia. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych. 
 
Artyście będzie akompaniował wybitny polski pianista – Stefan Gąsieniec.
 
BIO
 
Tomasz Stockinger  ukończył  PWST w Warszawie  w 1978 r., od tego czasu nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również  rodzinne  muzyczne tradycje. W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. "Melodią wracasz do mnie". Karierę teatralną zaczął w Teatrze Dramatycznym pod dyrekcją Gustawa Holoubka, później współpracował z innymi warszawskim teatrami:
Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy.
 
Stefan Gąsieniec - kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menedżer kultury.
Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. "Przebudzenie". Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu takimi jak : Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin(USA), Daniel Allen (Cuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i innymi. Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in.: Tomaszem Stockingerem, Ewą Bem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Justyną Steczkowską, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyka, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Maciejem Miecznikowskim,  Januszem Radkiem, Pawłem Kukizem, Mieczysławem Szcześniakiem, Robertem Kudelskim i wieloma innymi.