Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

Jacek Fedorowicz - spotkanie autorskie

Data: 22-08-2020
Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zapraszają na spotkanie z aktorem, satyrykiem, autorem Jackiem Fedorowiczem. Podczas spotkania porozmawiamy o książkach autora - "W zasadzie tak" i premierowej "Chamo Sapiens".
Spotkanie poprowadzi dziennikarz telewizyjny Marcin Michrowski.
 
Jakim cudem po raz pierwszy książka "W zasadzie tak"  ukazała się legalnie w PRL-u w roku 1975 pozostaje zagadką. Chwalona w „Kulturze” paryskiej przez Stefana Kisielewskiego. Nigdy później nie była wznawiana
Na spotkaniu posłuchamy o tym, jak udawało się żyć z władzą w PRL-u, jak podróżować pociągiem sypialnym, jak kupić samochód albo, co gorsza, części zapasowe, jak znaleźć prawdziwą kawę, dlaczego nowo wybudowany hotel jest nieporównanie gorszy od starego, od lat nieremontowanego, jak nie rozgniewać ekspedientki w sklepie, jak żyć nie pijąc i wielu innych opowieści. Niektóre z nich stały się zupełnie nieaktualne, inne przetrwały, a inne bywają reaktywowane.
 
-  Jeżeli nie było Cię wtedy na świecie – przyjdź i posłuchaj, a dowiesz się, jakiej ekwilibrystyki wymagało życie od Twoich rodziców.
- Jeżeli PRL pamiętasz, będzie szansa na wspólną odpowiedź na pytanie, jak do cholery dawało się wtedy normalnie żyć?
 
Podczas spotkania będzie nabyć książki Jacka Fedorowicza.
 
Temat: Fedorowicz na leżaku – spotkanie autorskie
kiedy:  8 września 2020 r., godz. 18.
gdzie:   Kino "FREGATA"
Wstęp wolny. Na spotkaniu obowiązują maseczki i zachowanie bezpiecznej odległości
Grafika 1: Jacek Fedorowicz - spotkanie autorskie

Przejdź do góry strony