Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

„Ginący świat” w listopadowym DKFie

Data: 29-10-2019

We wtorek, 12 listopada 2019, w lęborskim Kinie „Fregata” odbędzie się kolejny seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. O godzinie 18 zostanie wyświetlony film pod tytułem „Ginący świat”. Po seansie zapraszamy wszystkich miłośników ambitnego kina na dyskusję. Wstęp na seans kosztuje 10 złotych. Bilety można rezerwować i kupować za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl oraz w kasie kina.

 
Wtorek, 12.11.2019   
18:00 - Dyskusyjny Klub Filmowy: „Ginący świat” - Dokumentalny/ Hongkong, Meksyk, USA, Wielka Brytania / 90min/ od 15 lat
 
Naukowcy biją na alarm. Działalność człowieka na Ziemi może do końca stulecia wytrzebić połowę jeszcze żyjących na świecie gatunków zwierząt. Uważają też, że ludzie weszli właśnie w tzw. szósty etap życia na Ziemi, a dokładniej szósty okres wymierania – kolejny po piątym, jakim była zagłada dinozaurów. Według antropologów era, w której żyjemy, to "era człowieka" – ponieważ nasz gatunek niszczy nie tylko ziemski ekosystem, ale również przedstawicieli fauny. I jesteśmy zarazem jedynymi, którzy mogą tę katastrofę powstrzymać.
Grafika 1: „Ginący świat” w listopadowym DKFie

Przejdź do góry strony