Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

Dorota Lulka zaśpiewa piosenki Edith Piaf

Data: 09-02-2020
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert pod tytułem „Piaf po polsku 2”. To muzyczne spotkanie z twórczością wybitnej francuskiej piosenkarki odbędzie się w niedzielę, 23 lutego 2020 roku w sali kinowej przy ulicy Gdańskiej  12  w Lęborku. Początek o godzinie 16:00. 
 
Opis koncertu
„Piaf po polsku 2” w wykonaniu Doroty Lulki oraz Pawła Nowaka grającego na akordeonie i Macieja Sadowskiego, na kontrabasie, to koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf, śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi, Marcina Sosnowskiego i Wojciecha Młynarskiego. Utwory, które nieprzerwanie fascynują mimo zmieniających się mód. Zainteresowanie słuchaczy utworami „paryskiego wróbelka” śpiewanymi po polsku i gorące przyjęcie poprzedniej płyty, zmobilizowały wykonawców i tłumaczy do pracy. I tak oto powstała „Piaf po polsku 2”. Na krążku znajdą Państwo hipnotyzujące melodie śpiewane głębokim, pełnym ekspresji głosem Doroty Lulki, obok utworów nostalgicznych, a nawet żartobliwych. Kunsztowne partie instrumentalne są dziełem Pawła A. Nowaka i Macieja Sadowskiego, muzyków współpracujących z artystką od ponad  dziesięciu lat. Niepowtarzalny klimat tego koncertu buduje fascynujący głos wokalistki, subtelne aranżacje utworów, wirtuozeria akordeonu, a przede wszystkim wysokiej próby interpretacje aktorskie Doroty Lulki, grającej tytułową rolę w kultowym gdyńskim spektaklu "Piaf". 
Bilety w cenie 20 złotych dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl. Zachęcamy do wcześniejszego nabywania wejściówek.
 
 
Grafika 1: Dorota Lulka zaśpiewa piosenki Edith Piaf
Grafika 2: Dorota Lulka zaśpiewa piosenki Edith Piaf

Przejdź do góry strony