Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

Dorota Lulka zaśpiewa najpiękniejsze tanga

Data: 04-02-2016

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert „Tango” w wykonaniu Doroty Lulki z towarzyszeniem kwartetu Milonga Baltica . To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się w niedzielę, 21 lutego 2016 roku w sali kinowej przy ulicy Gdańskiej  12  w Lęborku. Początek o godzinie 16:00.

"Tango" to koncert najpiękniejszych tang argentyńskich, między innymi "La Cumparsita", "Volver" czy "Libertango", wybawiony z trywialności dzięki osobowości artystów i polskim tekstom. Niepowtarzalny klimat tego koncertu buduje fascynujący głos wokalistki i wirtuozeria zespołu. Interpretacje Doroty Lulki i kwartetu Milonga Baltica są porywające i posiadają walor autentyczności. Teksty utworów, oprócz dwóch wykonywanych w oryginale, napisali Jerzy Jurandot i Józef Lipski, jak również współcześni poeci: Jacek Dehnel, Marcin Sosnowski i Tomasz Olszewski, nadając ponadczasowym przebojom nowy, urzekający kształt. Zespołowi udaje się przekładać klasyczne brzmienia tego gatunku na język kolejnych pokoleń, przyciągając do tanga nowe rzesze młodych słuchaczy. Priorytetem pozostaje jednak zachowanie stylowego charakteru tang, które osiągnęły status światowych hitów.

            

Skład zespołu:

Dorota Lulka – śpiew

Milonga Baltica:

Paweł A. Nowak – bandoneon

Przemysław Treszczotka – skrzypce

Ignacy Jan Wiśniewski – fortepian

Maciej Sadowski – kontrabas

 

Bilety w cenie 15 złotych dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy al. Niepodległości 6. Zachęcamy do wcześniejszego nabywania wejściówek.

Zapraszamy serdecznie.

 

 

Grafika 1: Dorota Lulka zaśpiewa najpiękniejsze tanga
Grafika 2: Dorota Lulka zaśpiewa najpiękniejsze tanga
Grafika 3: Dorota Lulka zaśpiewa najpiękniejsze tanga

Przejdź do góry strony