Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

"Braciszek i siostrzyczka" - spektakl dla dzieci

Data: 19-05-2016

 Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na piąte przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem”. 12 czerwca 2016 roku Teatr Gdynia Główna zaprezentuje w Stacji Kultura (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8) przedstawienie pod tytułem „Braciszek i siostrzyczka”. Początek o godzinie 15:00. Bilety w cenie 5 złotych (dzieci) i 8 złotych (dorośli) dostępne są w Kasie Kina przy ulicy Gdańskiej oraz w CIT przy alei Niepodległości 6. Liczba biletów jest ograniczona.

Dwie aktorki, stół, wielka, kolorowa skrzynia. I nic więcej. Gdzie scenografia? Gdzie lalkowi bohaterowie? Tajemnicę spektaklu skrywa wspomniany kufer. To z niego wyłania się tytułowe rodzeństwo oraz inne postaci. Znajdują się w nim również kolorowe klocki, z których powstanie las, dom, zamek – cały bajkowy świat budowany jest na oczach dzieci.

     Przedstawienie opowiada historię chłopca zamienionego przez czarownicę w jelonka, i jego siostry, która poświęca się, aby go ratować. Spektakl zachwyca prostotą użytych środków, angażujących dziecięcą wyobraźnię. Młodzi widzowie poznają różnorodne sposoby animacji wykorzystanych w spektaklu lalek oraz elementów tworzących świat przedstawiony. Nastrój opowieści budują piosenki śpiewane a capella, a także przy akompaniamencie prostych instrumentów. Lalki wg projektu argentyńskiej scenografki Magdaleny Baragli wykonane zostały przy współpracy z reżyserką Lubą Zarembińską.

Braciszek i siostrzyczka na podstawie baśni braci Grimm

reżyseria: Luba Zarembińska

obsada: Małgorzata Polakowska, Karolina Gaffke

Czas trwania: 45 min

Spektakl dla widzów od lat 3

 

 

 

 

Grafika 1: "Braciszek i siostrzyczka" - spektakl dla dzieci
Grafika 2: "Braciszek i siostrzyczka" - spektakl dla dzieci
Grafika 3: "Braciszek i siostrzyczka" - spektakl dla dzieci
Grafika 4: "Braciszek i siostrzyczka" - spektakl dla dzieci
Grafika 5: "Braciszek i siostrzyczka" - spektakl dla dzieci
Grafika 6: "Braciszek i siostrzyczka" - spektakl dla dzieci

Przejdź do góry strony