Polecamy

Blues we „Fregacie” - koncert zespołu HAWK

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert bluesowy w wykonaniu grupy „HAWK”. To wydarzenie muzyczne odbędzie się w piątek, 1 lutego 2019 roku, w Kinie „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Początek o godzinie 19:00.  Wstęp na koncert jest bezpłatny.
 
Zespół HAWK postał w 2016 roku z inicjatywy Wiesława Karpika i od tamtej pory zagrał kilkadziesiąt koncertów m.in. jako support zespołu Cree. W repertuarze grupy znajdują się znane piosenki rockowe oraz bluesowe takich wykonawców jak: Eric Clapton, Tadeusz Nalepa, Dżem czy Gary Moore.
 
Zespół HAWK:
Henryk Gutowski, gitara
Przygodę z muzyką zaczynał w latach siedemdziesiątych m.in. w klubie Antyk w Lęborku oraz w klubach studenckich Trójmiasta. Najchętniej gra muzykę bluesową, rockową oraz wszelkie gatunki, w których improwizacja odgrywa znaczącą rolę.
 
Andrzej Jaryczewski, bas
W latach 70 tych grał w takich zespołach jak Grupa Basowa Gramine, Kapitan Nemo oraz współpracował z Markiem Jackowskim. Lata 80 te i 90 to głwnie wyjazdy za granicę z własnym zespołem Rotor. Od 1997 rozpoczął działalność we własnym studio nagrań. Do tej pory  bierze udział w różnych projektach muzycznych wraz ze znajomymi (Zbigniew Ładysz, Hawk) oraz brata (Krzysztof Jaryczewski).
 
Wiesław Karpik, perkusja
Gra na perkusji od 45 lat, na arenie krajowej i międzynarodowej. Współzałożyciel zespołów blues rockowych Hawk, Dyliżans oraz prowadzący lęborską grupę perkusyjną Tremolo. Prowadzi szkółkę perkusyjną w LCK Fregata.
 
Karol Ratowicz, gitara, wokal
 
Fot. Piotr Boniaszczuk