Skocz do głównej treści strony
Lęborskie Centrum Kultury Fregata

Festiwal Filmowy w Gdyni - pokazy w Lęborku

Data: 18-09-2016

Najważniejszy festiwal filmowy w Polsce zawita do Lęborka

         Repliki 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni są imprezą, która już po raz piąty zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu.

- W Lęborku będziemy mogli obejrzeć pięć tytułów startujących w konkursie głównym – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. -  Dla naszego kina to ogromne wyróżnienie,  że już piąty rok z rzędu jesteśmy częścią najważniejszego polskiego festiwalu filmowego.

41. Festiwal Filmowy w Gdyni to największa impreza filmowa w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą w Gdyni najnowsze polskie filmy. Festiwal w Gdyni to przede wszystkim wizytówka polskiego kina - najlepsze filmy roku, najważniejsi twórcy i najgorętsze tematy.

Seanse festiwalowe w Lęborku będą odbywały się w tym samym czasie, co w Gdyni, czyli od 19 do 23 września. Równolegle z pokazami festiwalowymi we „Fregacie” już po raz szósty będzie można skorzystać z bezpłatnego przeglądu filmów dla dzieci pod hasłem „Gdynia Dzieciom”.

Rezerwacje na festiwalowe filmy są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15 pod numerem telefonu 59 8622-530.

Ceny biletów:

Planeta singli, Na granicy, Czerwony pająk i Zjednoczone stany miłości – 10 PLN

Sługi boże – normalny – 13 PLN, ulgowy – 12 PLN

 

Festiwalowe pokazy we „Fregacie”:

Poniedziałek, 19.09.2016

20:0 – Planeta singli

Wtorek, 20.09.2016

20:00 – Na granicy

Środa, 21.09.2016

20:00 – Czerwony pająk

Czwartek, 22.09.2016

20:00 – Zjednoczone Stany Miłości

Piątek, 23.09.2016

20:30 – Sługi boże

 

OPISY

Planeta singli

Polska /Komedia/ 136 minut

 

Ania (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Zachwycony niepoprawnym romantyzmem. Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show – ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Szalone randkowe przygody Ani szybko stają się wielkim przebojem. Jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka… idealnego faceta – Antoniego (Michał Czernecki). Naciskany przez bezwzględną szefową stacji (Ewa Błaszczyk) Tomek musi ratować oglądalność programu. A może i własne uczucie do Ani?

 

Na granicy

Polska /Thriller/ 97 minut

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

 

Czerwony pająk

Polska/thriller/90 minut

"Czerwony pająk" to film, którego inspiracją jest historia Karola Kota - seryjnego mordercy działającego w Krakowie w latach 60., znanego też jako "Wampir z Krakowa". Karol jest nastolatkiem takim, jak wszyscy - młody, dobrze zbudowany, u progu życia. Pochodzi z dobrego domu, nie ma problemów w szkole, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Wszystko powinno być dobrze, ale nie jest. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa mroczną stronę swojej natury, której istnienia nie był świadomy.

Sługi boże

Kryminał/Polska,  101 min.                                

 

Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej  Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy zostaje przydzielona także Ana Wittesch (Julia Kijowska) - niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić jeszcze inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się że do Wrocławia przybywa także wysłannik Watykańskiego Banku dr.Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk).

Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika z Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana komisarz Warski i Ana Wittesch muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie zaufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

 

Zjednoczone stany miłości

 

Dramat obyczajowy/Polska, Szwecja, 104 min.

 

Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia. Agata (Julia Kijowska), młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata (Dorota Kolak) jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną (Marta Nieradkiewicz) - prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza (Magdalena Cielecka), jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.
 

 

 

Grafika 1: Festiwal Filmowy w Gdyni - pokazy w Lęborku
Grafika 2: Festiwal Filmowy w Gdyni - pokazy w Lęborku
Grafika 3: Festiwal Filmowy w Gdyni - pokazy w Lęborku
Grafika 4: Festiwal Filmowy w Gdyni - pokazy w Lęborku
Grafika 5: Festiwal Filmowy w Gdyni - pokazy w Lęborku
Grafika 6: Festiwal Filmowy w Gdyni - pokazy w Lęborku
Grafika 7: Festiwal Filmowy w Gdyni - pokazy w Lęborku

Przejdź do góry strony